Západné Slovensko

Región Ponitria je známy najmä vulkanickým pohorím Vtáčnik, vrchom Zobor a príroda je zaujímavá zvláštnymi skalnými útvarmi. Okrem toho, tento región je historicky lákavý, čoho dôkazom je vznik prvého slovanského kniežatstva. Ak máte radi záhadné miesta, rezervujte si chatu v tajomnom pohorí Tribeč. Chránená krajinná oblasť Malé Karpaty vyzerá ako zelené pľúca juhozápadného Slovenska a obsahuje mnohé skalné útvary, doliny. Malé Karpaty sú v podstate aj na území Bratislavy. Nachádza sa v nich aj jediná západoslovenská jaskyňa – Driny. Krásnou súčasťou sú aj rozsiahle vinohrady.

Bratislava: Hlavné mesto Slovenska ponúka bohatú históriu, krásne historické centrum s hradom Bratislava, Michalskou bránou a mnohými ďalšími atrakciami. Okrem toho sa môžete prechádzať po korze, obdivovať panorámu mesta z UFO Toweru a vychutnávať si kultúrne a kulinárske zážitky.
Trenčín: Toto historické mesto je známe svojou dominantou – Trenčianskym hradom. Ponúka pekné historické námestie, múzeá a je miestom konania rôznych kultúrnych podujatí, ako napríklad Trenčianske slávnosti.
Piešťany: Toto kúpeľné mesto je známe svojimi liečivými termálnymi prameňmi a relaxačnými procedúrami. Ponúka tiež pekný park, slávne kúpeľné hotely a možnosti pre vodné športy na rieke Váh.
Malacky a Záhorie: Táto oblasť je známa svojou unikátnou záhoráckou kultúrou a prírodou. Môžete navštíviť Záhorskú vesnickú expozíciu v Malackách, pozrieť si Záhorské múzeum a objaviť okolité vinohrady a zámocké parky.
Trnava: Toto historické mesto je známe ako „slovenský Rím“ kvôli veľkému počtu kostolov a katedrál. Môžete si prezrieť barokové pamiatky, múzeá a relaxovať v kaviarňach na historickom námestí.
Zámocký park a Bojnický zámok: Bojnický zámok je jedným z najkrajších hradov na Slovensku a ponúka prehliadky, historické expozície a zámocký park s exotickými zvieratami.
Považský hrad: Tento hrad sa nachádza v blízkosti mesta Žilina a ponúka fascinujúcu históriu a výhľady na okolitú krajinu. Je obľúbeným miestom pre turistiku a prehliadky.

Západné Slovensko